Vyhledej
Karate-DO > Historie > osobnosti

Zemřel RNDr. Josef Janeček, královédvorský rodák, významný zoolog a dlouholetý ředitel Zoologické zahrady Liberec

Redakce / 7.07.2024
Josef Janeček se narodil 19. září 1936. Po studiích přírodních věd se stal zoologickým náměstkem ředitele v ZOO Dvůr Králové, kde začala jeho významná kariéra. V roce 1982 se stal ředitelem Zoologické zahrady Liberec, kde působil až do roku 2004.

FOTOGALERIE - Ve věku 88 let zemřel RNDr. Josef Janeček, královédvorský rodák, významný zoolog a dlouholetý ředitel Zoologické zahrady Liberec

Pod jeho vedením se liberecká zoo stala jednou z nejváženějších zoologických zahrad v České republice.

Pan Janeček se zasloužil o rozsáhlou modernizaci zoologické zahrady v Liberci a významné rozšíření chovatelských sbírek. Za jeho éry vznikly nové pavilony pro žirafy, opy, šelmy, tropické zvířata a další, které dodnes přitahují návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí. Byl to právě on, kdo přivedl do Liberce vzácné takiny zlaté a bílé tygry, což se stalo velkým marketingovým úspěchem zahrady.

V roce 2021 mu byla udělena Medaile města Liberec za jeho mimořádné zásluhy a významný přínos městu a jeho věhlasu. Primátor Tibor Batthyány při předávání medaile uvedl, že "pan doktor Janeček je mezinárodně uznávanou kapacitou a liberecká zoo se díky jeho práci stala respektovanou institucí v celosvětovém měřítku."

Josef Janeček se během svého života musel vyrovnat s mnoha výzvami, jako byla transformace zoo na příspěvkovou organizaci města nebo klesající návštěvnost po otevření hranic. Všechny tyto výzvy zvládl úspěšně a zanechal za sebou odkaz respektovaného ředitele, který svým nadšením a odhodláním významně ovlivnil podobu zoologické zahrady i její vnímání v očích veřejnosti.

Zdroj informací: Přemysl Rabas, město Liberec a Zoo Liberec

 
Vaše komentáře

Přečteno 6530x
 
KontaktKARATE - DO
 
Dvůr Králové nad Labem

 
Nábor nových členů probíhá v září každý rok. 
Přijímáme chlapce i dívky ve věku od 7 let.
Cvičíme v tělocvičně ZŠ v ulici Komenského, Dvůr Králové n. L.
Pondělí 16.30 - 17.30 hod.
Pátek 16.00 - 17.00 hod.
 
Bližší informace Vám poskytne šéftrenér oddílu Petr Kocmánek na e-mailové adrese: karatedo.dknl@seznam.cz


Oddíl podporují:
  

  

Facebook skupina Karate-do
Staňte se členem naší skupiny na facebooku.
Kalendář akcí