Vyhledej
Karate-DO > Sport > karate

Krajský výběr karatistů bojoval na 9. zimní olympiádě dětí a mládeže

Kraj reprezentovalo i družstvo ze Dvora Králové

Redakce / 27.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, karate-do.kralovedvorsko.cz
Na program letošní zimní olympiády dětí a mládeže, pořádané Karlovarským krajem v termínu 19.-24. ledna 2020, bylo mimořádně zařazeno i karate WKF, které se premiérově objeví i na letošní „velké“ olympiádě v japonském Tokiu.

FOTOGALERIE - Krajský výběr karatistů bojoval na 9. zimní olympiádě dětí a mládeže

Královéhradecký svaz karate nominoval 8 nejlepší sportovců a sportovkyň z krajského žebříčku a podle aktuální výkonnosti potvrzené na prosincovém soustředění v Hradci Králové. Za Karate-Do Dvůr Králové nad Labem závodily Adéla a Anežka Mládkovy a Jakub Šolín, za SKBU Trutnov Barbora Hurdálková, Tadeáš Orság a Jáchym Šanda, za Karate Spartak Vrchlabí Beata Reguliová a díky trvalému bydlišti ve Vamberku i Nikolas Olšavský, aktuálně člen Karate Ústí nad Orlicí.

Olympijská soutěž v karate probíhala v městské sportovní hale v Mariánských Lázních a byla rozdělena do dvou dnů. V pondělí se konaly souborná cvičení kata jednotlivců a smíšených týmů, úterý pak bylo vyhrazeno disciplíně sportovního zápasu kumite jednotlivců a smíšených týmů.

Pondělní soutěže v kata zcela ovládli specialisté na tuto disciplínu, a tak královéhradečtí reprezentanti zůstali bez medaile, pouze s několika bodovými umístěními: kata tým staršího žactva obsadil 7. místo, kata tým dorostu místo osmé. V jednotlivcích nejlepší umístění vybojoval Tadeáš Orság a to 11. místo, 13 místo pak shodně obsadila Beata Reguliová s Jakubem Šolínem.

Medailové ambice naplnili královéhradečtí karatisté v úterních soutěžích kumite. Nejprve v individuálních kategoriích vybojovali shodně po bronzových medailích Beata Reguliová a Tadeáš Orság, bodovaná místa pak obsadili i další závodníci královéhradeckého výběru: 5. místo Anežka Mládková a Jáchym Šanda, 7. místo Adéla Mládková, Barbora Hurdálková a Nikolas Olšavský, 9. místo Jakub Šolín. V soutěži týmů staršího žactva vybojovalo družstvo ve složení Ad. Mládková, An. Mládková, T. Orság aj. Šolín konečné 13. místo. Svoje zkušenosti dokázali lépe prodat jejich starší kolegové, družstvo ve složení B. Hurdálková, N. Olšavský, B. Reguliová a J. Šanda si ve strhujícím finále poradilo s výběrem Jihočeského kraje a zaslouženě tak získalo zlatou medaili.

Všichni medailisté si převzali svoje ocenění v průběhu mrazivého slavnostního dekorování před olympijským domem, kterým se na olympijský týden stal hotel Thermal v Karlových Varech.

Středa byla vyhrazena pozápasové regeneraci v akvaparku ve Františkových Lázních, kde sportovci čerpali síly na nadcházející náročnou sportovní sezónu začínající v sobotu Velkou cenou Trutnova.

Čtvrtek pak karatisté strávili v olympijském domě, kde si mohli vyzkoušet doprovodný program v podobě sportovních i vzdělávacích aktivit. Večer pak v karlovarské KV aréně proběhlo dekorování vítězů středečních a čtvrtečních soutěží následované slavnostním zakončením programu 9. zimních olympijských her dětí a mládeže.

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům za předvedené výkony a trenérům Petrovi Kocmánkovi a Radkovi Antošovi za podporu a cenné rady, které poskytovali svým svěřencům, reprezentantům Královéhradeckého kraje.

Petr Kocmánek
KARATE-DO

Další články KARATE-DO

Související články
Dvůr Králové má zástupce na Olympiádě dětí a mládeže: za místní oddíl karate se nominovali 3 členové
Vaše komentáře

Přečteno 367x
 
KontaktKARATE - DO
 
Dvůr Králové nad Labem

 
Nábor nových členů probíhá v září každý rok. 
Přijímáme chlapce i dívky ve věku od 7 let.
Cvičíme v tělocvičně ZŠ v ulici Komenského, Dvůr Králové n. L.
Pondělí 16.30 - 17.30 hod.
Pátek 16.00 - 17.00 hod.
 
Bližší informace Vám poskytne šéftrenér oddílu Petr Kocmánek na e-mailové adrese: karatedo.dknl@seznam.cz


Oddíl podporují: