Vyhledej
Karate-DO > Sport > karate

Královédvorské karate má mistra a vicemistryni republiky

Redakce, / 6.12.2022, Dvůr Králové nad Labem, karate-do.kralovedvorsko.cz
Mistrovství České republiky v olympijském karate – to je dvoudenní maraton zápasů těch nejlepších z nejlepších, soutěž všech věkových a váhových kategorií ve všech karatistických disciplínách. Na tento svátek karatistů ze všech koutů naší vlasti se nominovalo kolem 600 závodníků z 60 klubů.

FOTOGALERIE - Královédvorské karate má mistra a vicemistryni republiky

Letošní vrchol sezony pořádal Český svaz karate ve spolupráci s Olomouckým svazem karate o prvním prosincovém víkendu v moderní sportovní hale DDM v Prostějově. 

Za královédvorský oddíl si nominaci vybojovalo celkem 7 statečných:
  • A. Bartoň-Dobenín, 
  • R. Kuhn,
  • J. Mišák, 
  • A. Mládková, 
  • M. Palan, 
  • R. Plašilová,
  • H. Straková. 
Většina zkušených matadorů se účastnila Mistrovství ČR poněkolikáté, pouze pro Adama Bartoně-Dobenína to byla premiéra. 

Atmosféra soutěže byla úžasná, fandilo se vlastním závodníkům i soupeřům, všichni se snažili podat co nejlepší výkony, byť je svazovala nervozita z obrovské haly, z obrovského množství lidí i z obav o co nejlépe podaný výkon. 
Některým našim závodníkům zůstala medaile vzdálená pouze na dosah ruky, když obsadili nepopulární bramborovou pozici – Josef Mišák v kata, Regina Plašilová s Hankou Strakovou v kumite. Richard Kuhn obsadil konečné 7. místo a Adam Bartoň-Dobením při své premiéře 13. místo. Nicméně v tak nabité konkurenci je každé bodované místo velkým úspěchem a všem zúčastněným patří velký dík za předvedené výkony a vzornou reprezentaci oddílu.

Celoroční přípravu nejlépe zhodnotili dva z nejzkušenějších závodníků královédvorského oddílu – Anežka Mládková a Martin Palan. 
V sobotu se Anežka probojovala až do finále kumite dorostenek do 47 kilogramů, kde až v závěru těsným rozdílem podlehla své odvěké rivalce Daniele Malé z Českých Budějovic a odvezla si krásnou stříbrnou medaili a titul vicemistryně České republiky
Martin v neděli porazil všechny své soupeře v kumite starších žáků nad 55 kilogramů a právem vystoupal na stupínek nejvyšší, čímž vybojoval pro svůj klub historicky první titul Mistra České republiky.

Oběma medailistům patří velká gratulace a díky za příkladný přístup k tréninkům a soutěžím a za celoročně předváděné kvalitní výkony.

Rovněž děkujeme Městu Dvůr Králové nad Labem, Národní sportovní agentuře, rodičům a příznivcům karate za celoroční podporu.

Petr Kocmánek

Další články KARATE-DO

 
Vaše komentáře

Přečteno 273x
 
KontaktKARATE - DO
 
Dvůr Králové nad Labem

 
Nábor nových členů probíhá v září každý rok. 
Přijímáme chlapce i dívky ve věku od 7 let.
Cvičíme v tělocvičně ZŠ v ulici Komenského, Dvůr Králové n. L.
Pondělí 16.30 - 17.30 hod.
Pátek 16.00 - 17.00 hod.
 
Bližší informace Vám poskytne šéftrenér oddílu Petr Kocmánek na e-mailové adrese: karatedo.dknl@seznam.cz


Oddíl podporují: